skip to Main Content
0530 824 38 36
info@sumeyyeiletmis.com

Babalık Davası

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

 

DAVACI               :…….

 

VEKİLİ                 :…….

 

DAVALI               :…….

 

KONU                  : Babalığın Tespiti

 

AÇIKLAMALAR  : 1-Müvekkilimiz davalı ile 1 yıl nişanlı kaldıktan sonra terkedilmiştir. Bu nişanlılık dönemleri içerisinde birlikte yaşama kararı almış evli bir çift gibi yaşamışlardır.Defalarca birlikte tatile çıkmışlar ve birlikte olmuşlardır. Müvekkilimizin birlikte kaldıkları evde, otellerde ve çekilmiş fotoğrafları bulunmaktadır.

 2-Evleneceğine olan inancı sebebiyle ve davalının kendisine güven veren konuşmalarından etkilenerek  gelenek ve görenek ,yetiştirlme şartlarına uygun olmasa da beraber yaşamayı kabul etmiştir.Birlikte oturdukları apartmanın sakinleri kendilerini evli bir çift olduğunu , komşular kendilerini karı- koca olarak bilmektedirler.

3-Müvekkilimiz nişanlısına bir bebek beklediğini söylediğinde, davalı kendisini evlenmeye zorlamak için yalan söylediğini ve çocuğun kendisinden olmadığını söyleyerek, müvekkilimizi terk etmiştir. Müvekkilimiz incinmiş ve günlerce evden dışarı çıkamamış psikolojik tedavi almıştır. Her şeye rağmen müvekkilimiz çocuğunu doğurmuştur.

 4-Çocuk davalıya aittir. Müvekkilimizin yetiştirilme tarzı ve aile yapısı gereği bir başkası ile ilişkiye girmesi imkansızdır.Mevcut teknolojiyle  çocuğun babadan olup olmadığının tespiti pekala yapılabilir.

 5-Çocuğu kabullenmeyen davalıya karşı bu davayı açmak ve çocuğun nesebini düzeltmek üzere mahkemenizden karar almak gerekmiştir.

 

YASAL NEDENLER: MK.m 249 vd.

 

KANITLAR             : Tanıklar, nişan ve gezi fotoğrafları, her türlü inceleme ve sağlık raporu, her türlü kanıt.

 

İSTEM SONUCU    : Açıklanan nedenlerle, müvekkilimizin kızının babasının davalı ……. olduğu konusunda karar verilmesine, çocuğun, babasının nufus kaydına geçirilmesine, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

  EK1 Nişan fotoğrafları

  EK2  Gezi fotoğrafları,Evde çekilen fotoğraflar

  EK3 Sağlık raporu

 

Mersinde  babalık davası hakkında bilgi almak , hukuki danışmanlık aktif dava vekilliği için Avukat Sümeyye İletmiş’in iletişim bilgisi 0530 824 38 36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara
Yol Tarifi