skip to Main Content
0530 824 38 36
info@sumeyyeiletmis.com

Mersinin En İyi Avukatı

Hukuk Mesleği eski romada ücret karşılığında yapılması onursuzluk olarak değerlendirilmiştir.Bunun sebebi Adalet hizmeti gibi kutsal bir işin ancak yüce ahlaklı,erdem sahibi insanların parasal  kaygılar gütmeden  yapılabileğine inanmalarıdır.

Bir işin gönüllü yapılması ,ücreti karşılığında görevi gereği yapılmasından elbette üstündür.Parasal kaygılar gütmeden sırf adalet  yerini bulsun ,adalet yaşasın inancına sahip kişiler belli bir doygunluk tatmin düzeyine eriştikten sonra mümkündür.

Avukatlık mesleği diğer mesleklerde(hakimlik savcılık) olduğu  gibi maaş teminatı olmayan,bireysel başarı beceri veya şansla dava alan kişilerdir.Bu bir bakıma zor ,meşaketli sürekli dinamik çaba isteyen ,çevrede tanınmayı gerektiren bir meslektir.

En iyi avukat  kimdir peki?

  1. Kanunun lehine hükümlerini müvekkilinin menfaatine  kullanan kişidir.Kanun yazmadığı hiç bir hakkı avukat talep edemeyeceği için en iyi avukat kanun çizdiği çemberle sınırlıdır.
  2. En iyi avukat hakime takdir hakkı tanınan konularda ,hakimin kanaatini olumlu yönde değiştirmeyi başaran kişidir.
  3. En iyi avukat Kanunda yazan muallak kelimeleri kendi lehine kullanan kişidir.Örneğin kanunda geçen Uygun bir  sürede,makul bir zamanda,kendisinden beklenemeceyek derece … gibi  tarafların özel durum şartlarına bırakılan alanları iyi analiz edip bunu iyi kullanmayı başabilmelidir.
  4. En iyi avukatın hakları iyi bilmesi yetmeyecek hakları en iyi zamanda kullanmayı başabilecektir.Zamanında edilmemiş bir itiraz  hak düşürücü bir süreye bağlı ise hakkın kaybı sonucunu doğuracaktır.
  5. En iyi avukatın belirlenmesinde usulun  yani bir hakkın nasıl korunduğunun metodunun bilinmesi gerekir.Çünkü usul esastan önce gelir.Usulen tam olmamış şartları sağlamamış bir dosyanın esasına geçilmez.

 

Mersinde AİLE HUKUKU ve CEZA HUKUKU  alanında Avukatlık hizmeti veren ,hukuki danışmanlık ,aktif dava vekilliği yapan

Avukat Sümeyye İletmiş’in İletişim bilgileri 0530 824 38 36

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara
Yol Tarifi